Johtokunta ja jaokset

Helsingin Ladun johtokunta 2019

 

TehtäväNimiSähköpostiosoitePuhelinnumero
PuheenjohtajaVirva Niissalovirva.niissalo(at)iki.fi050 379 2879
VarapuheenjohtajaKari Järvinenkartza.jarvinen (at) gmail.com 
Sihteeri, toiminnanjohtajaMatti Niemelätoimisto(at)helsinginlatu.fi0400 926 964
JäsenKati Hartikainenkati.hartikainen(at)outlook.com 
JäsenReijo Liimatainen 040 8366452
JäsenMarja-Liisa Niiranenmarja-liisa.niiranen(at)aalto.fi050 583 3846
JäsenOsmo Ruokolainenosmo.ruokolainen(at)gmail.com044 345 3162
JäsenMika Salonen  
JäsenTimo Sandbergtimo.sandberg(at)gmail.com 
JäsenTapani Tulkki  

 

Helsingin Ladun jaokset 2019

Kaikista jaoksien asioista voi tiedustella toiminnanjohtajalta: Matti Niemelä p. 0400 926 964  toimisto(at)helsinginlatu.fi

 


Retkeilyjaos

Lajit/toiminta: retkeily kävellen, hiihtäen, pyöräillen, meloen ja lumikenkäillen, yön yli retket ja vaellukset, retki- ja suunnistuskurssit, 60+ toiminta

Vastuuhenkilöt:

Timo Sandberg, timo.sandberg(at)gmail.com, 044 5311 735

Osmo Ruokolainen, osmo.ruokolainen(at)gmail.com, 044 345 3162

 


Lapsi- ja perhejaos

Lajit/toiminta: Muumien ulkoilukoulu, perheretket ja -tapahtumat sekä lajikoulutus

Vastuuhenkilö: Jenni Honkanen, jenni.honkanen(at)hotmail.com, 050 9101206

 


Talviuintijaos

Lajit/toiminta: talviuintipaikan ylläpito ja huolto

Vastuuhenkilö: Jaana Halonen, jaana.halonen(at)kotiposti.net, 041 458 0032

 


Muut liikuntajaokset

Polkujuoksujaos: Timo Salonen, tsalonen1(at)gmail.com

Maastopyöräilyjaos: Pasi Maaranniitty pasi.maaranniitty(at)hotmail.com

Lentopallojaos: Martti Korhonen

 


Vapaaehtoisjaos

Toiminta: vapaaehtoistoiminnan tukitoimet, vapaaehtoiskoulutus, motivointi, palkitseminen

Vastuuhenkilö: Kati Hartikainen, kati.hartikainen(at)outlook.com

 


Viestintäjaos

Toiminta: viestinnän kehittäminen

Vastuuhenkilö: Tapani Tulkki, tapani.tulkki (at) kolumbus.fi

 


Vaakkoin kämppäjaos

Toiminta: Vaakkoin eräkämpän ylläpito. Rekrytoi päivystäjät kesäkaudeksi, kouluttaa päivystäjät ja organisoi tarvittavat huoltotalkoot.

Vastuuhenkilöt:

Marja-Liisa Niiranen, 050 583 3846

Reijo Liimatainen, 040 8366452

Mika Salonen

 


Latulaulajat

Toiminta: Lauluillat

Vastuuhenkilö: Matti Reittamo, mrpalvel(at)sci.fi, 050 599 1091

 


Vapepa-jaos

lajit/toiminta: Helsingin Ladun Vapepa –ryhmä kuuluu Stadivapepaan. Jaoksen tavoitteena on järjestää harjoituksia Vapepa ryhmälle kuukausittain. Lisäksi osallistutaan Stadi- ja Uudenmaan Vapepan järjestämiin koulutus- ja yhteisharjoitustilaisuuksiin valmiuden ylläpitämiseksi.

Vastuuhenkilö: Riikka Nurmela, nurmelariikka(at)hotmail.com